• Konkurs Plastyczny PCK

• W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Czerwonego Krzyża i Półksiężyca - 8 maja, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Knurowie ogłasza konkurs plastyczny:

"Praca nawiązująca do logo Polskiego Czerwonego Krzyża"

Konkursem tym, chcemy szerzyć ideę PCK wśród najmłodszych.

Wszystkie szczegóły dt. konkursu zawarte są w podpiętym Regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

• Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”-sukces!

• Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły: Andrzej Z. z klasy 3c uzyskał wyróżnienie  w XVIII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr” w kategorii Skrzat.

Andrzej został zaproszony przez organizatorów na uroczyste zakończenie konkursu  do Torunia. W Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK z rąk profesora Macieja Sysło odebrał dyplom.

Andrzejowi i Rodzicom gratulujemy sukcesu.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

• Było smacznie, słodko i kolorowo!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzisiejszy kiermasz słodkości! Dziękujemy wolontariuszom, piekącym rodzicom, babciom i wszystkim kupującym:)

Dzięki Wam na konto naszej koleżanki Julii wpłynie kwota 2489,12 zł

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i do zobaczenia przy kolejnej akcji!

Pomagamy bo lubimy!

• Dzień bez plecaka. Niebieski plecak w przekreślonym czerwonym kole, na niebieskim tle.
          • Pierwszy dzień wiosny

• 21.03. Rozpoczynamy kalendarzowa wiosnę, w naszej szkole będzie to dzień bez plecaka. Zachęcamy do zabawy i spakowania książek, przyborów szkolnych i zeszytów w interesujące i bezpieczne przedmioty, które staną się w ten dzień waszym tornistrem. Zachęcamy również do założenia w ten dzień kolorowych skarpetek.

• POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 1 marca 2024 odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego o tytuł Mistrza Poziomu
            Podstawowego organizowany przez MSP nr 7 w Knurowie. Jest to konkurs pod patronatem
            Kuratorium Oświaty w Katowicach, w którym wzięło udział 24 najlepszych uczniów ze szkół
            podstawowych z Knurowa i powiatu gliwickiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice
            Lena Orzech i Zuzanna Wietecha, które wykazały się dużą wiedzą językową. Miło nam
            poinformować, że Lena zajęła IV miejsce i wygrała darmowy kurs języka angielskiego!
            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• DNI OTWARTE

• Serdecznie zapraszamy na DNI OTWARTE w naszej szkole, które odbędą się 22 lutego 2024 roku.

O 16:30 do sali nr 16 zapraszamy rodziców dzieci zerówkowiczów, a o 17:30 do sali nr 35 kandydatów do klas pierwszych.

Serdecznie zapraszamy wraz z pociechami, które w tym czasie będą miały możliwość wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez naszych nauczycieli.

• 1,5%

• Drodzy Rodzice,

sprawmy, aby 1,5% podatku trafił tam, gdzie jest szczególnie potrzebny!

W zbliżającym się okresie rozliczeń podatkowych pamiętajmy o możliwości odpisania 1,5% podatku i przekazania go uczniom Dwójki, którzy najbardziej potrzebują wsparcia!

• ALERT RCB - PM10 (SMOG)

• Szanowni Państwo,

w związku z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu PM10 do użytkowników sieci telefonii komórkowych na obszarze części woj.: opolskiego (powiat brzeski, powiat kędzierzyńsko-kozielski, powiat krapkowicki, powiat miasto Opole, powiat oleski), podkarpackiego (powiat miasto Krosno, powiat krośnieński), świętokrzyskiego (powiat miasto Kielce, powiat kielecki, powiat staszowski), dolnośląskiego (powiat kłodzki, powiat dzierżoniowski, powiat oławski, powiat miasto Legnica, powiat miasto Wrocław), małopolskiego (powiat miasto Kraków, powiat miasto Nowy Sącz, powiat nowotarski, powiat oświęcimski, powiat suski, powiat miasto Tarnów) oraz śląskiego (powiat miasto Gliwice, powiat miasto Zabrze, powiat miasto Bytom, powiat miasto Piekary Śląskie, powiat miasto Ruda Śląska, powiat miasto Świętochłowice, powiat miasto Rybnik, powiat miasto Jastrzębie-Zdrój, powiat miasto Żory, powiat gliwicki, powiat tarnogórski, powiat lubliniecki, powiat kłobucki, powiat raciborski, powiat rybnicki, powiat mikołowski, powiat zawierciański, powiat myszkowski, powiat żywiecki) wysłano wiadomość SMS o treści: „UWAGA! Dnia 11.01 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego PM10 (SMOG). Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz”.

• Różowa skrzyneczka

• Niezmiernie miło nam poinformować, że w naszej szkole w damskich toaletach zawisły skrzyneczki ze środkami higienicznymi dla każdej uczennicy. Fundatorem skrzyneczek jest Rada Rodziców, bardzo dziękujemy!

Różowa skrzyneczka to ogólnopolski program, który przeciwdziała tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu, jego celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny.

Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Opiekę nad skrzyneczkami przejęły szkolne wolontariuszki. Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, może przekazać środki higieniczne opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu (p. Patrycja Maciejczak sala nr 17) lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Radzie Rodziców i zachęcamy do wsparcia naszej akcji!