• "BAJAmy"- konkurs dla klas 5-8

• Zadanie konkursowe będzie polegało na przeczytaniu dowolnej bajki dla dzieci i nagraniu jej w formie pliku głosowego (.mp3 lub .wav).

1. Wybierz tekst z kanonu literatury dla dzieci - teksty dla uczniów klas 0-3.

2. Nagraj na dowolnym rejestratorze dźwięku (tablet, telefon, komputer) wybrany tekst.

3. Czas nagrania: do 5 minut.

4. Audiobook powinien być nagrany na takim nośniku, żeby istniała możliwość odsłuchania go w komputerze w programach do odtwarzania dźwięków.

5. Praca konkursowa powinna mieć nazwę składającą się z imienia i nazwiska nagrywającego, tytułu utworu i nazwiska jego autora. Informacja ta powinna być również nagrana.

6. Ocenie będzie podlegać: dobór tekstu, kultura mowy, dykcja, płynność czytanego tekstu, interpretacja utworu.

7. Audiobooki należy dostarczyć do 12.05.2023 roku do biblioteki szkolnej (pendrive) lub przesłać na adres igrala@msp2knurow.edu.pl lub nwalkowiak@msp2knurow.edu.pl

8. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych oraz publikację wizerunku na potrzeby konkursu.

W kwestii doboru tekstu pomocy i wskazówek może udzielić bibliotekarz szkolny, w sprawach dotyczących nagrania- p. Natalia Walkowiak (s.26).

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Organizatorzy: biblioteka szkolna, N. Walkowiak

• III Regionalny Konkurs Piosenki Turystycznej "Powędruj z piosenką 2023"

• III Regionalny Konkurs Piosenki Turystycznej „Powędruj z piosenką 2023”
            Wyróżnienie zdobyły szkolne zespoły muzyczne „Synkopki” i chór „Mezzoforte” w składzie:
            Zespół wokalno – instrumentalny „Synkopki”:
            Antonina Gil kl. 3c
            Julia Jędrasik kl. 3c
            Wiktoria Sochacka kl. 3c
            Igor Furgała kl. 3c
            Jessica Tomczyk kl. 3c
            Chór „Mezzoforte”
            Emilia Curzydło kl. 4b
            Magdalena Dereń kl. 4b
            Natalia Dereń kl. 4b
            Amelia Jasińska kl. 5a
            Julia Kozak kl. 5a
            Aleksandra Rynkiewicz kl. 5a
            Amelia Kędzierska kl. 6a
            Oliwia Sacha kl. 6a
            Anastazja Janowska kl. 6a
            Waniek Martyna kl. 6b
            Puk Agata kl. 6b
            Kukułka Nadia kl. 7b
            Opiekun zespołów: Beata Wapińska

• Konkurs Plastyczny "ZIMOWY PEJZAŻ "

• W Rejonowym Konkursie Plastycznym "ZIMOWY PEJZAŻ " organizowanym przez SP42 w Zabrzu -

I miejsce w kategorii klas 2 zajął Szymon Nykiel z klasy 2a,

udział wzięła również Zuzanna Rynkiewicz 2a.

Opiekun nauczyciel współorganizujący kształcenie Brygida Zielonka

• Kiermasz, kiermasz i po kiermaszu!

• Niezmiernie miło nam poinformować, że dzięki Państwa hojności i ogromnym sercom, podczas kiermaszu świątecznego dla naszej koleżanki Julki, udało się zebrać 5054,1 zł.

Z całego serca dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezastąpionych i wspaniałych wolontariuszy. Jesteście wspaniali!

• Miejski Konkurs Recytatorski

• Dnia 4 kwietnia 2023 roku w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7
            w Knurowie odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII
            pod nazwą „Spotkania Zamkowe”.
            W kategorii klas ósmych zwyciężyła uczennica naszej szkoły – Amelia Bąk.
            Gratulacje!!!

• Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "CHIPSET"

• W finale Wojewódzkiego Konkursu CHIPSET, który odbył się w Częstochowie w Zakładach Technicznych startowało 26 drużyn, które zostały wyłonione w wyniku eliminacji w których wzięło udział  86 drużyn.

Uczniowie naszej szkoły Kacper Biniakiewicz i Mateusz Cieślik zajęli 8 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy daszych sukcesów!

• Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu w konkursie wojewódzkim z fizyki, matematyki i języka rosyjskiego.

Igor Popowski z klasy 8b w konkursie matematycznym zdobył 57 punktów i tym samym został jego laureatem. Natomiast Małgorzata Bulińska z klasy 8b oraz Karolina Severina z klasy 6a zostały finalistkami konkursu (z fizyki i języka rosyjskiego). Brawo!!

• Dwa ognie

• 22 marca odbyły się zawody w Dwa ognie - nasze dziewczyny wywalczyły 2. miejsce na 8 startujących zespołów! Wspaniale się zaprezentowały wygrywając kolejne mecze, świetnie się bawiły i wspierały. Przegrały dopiero finałowy mecz o 1 miejsce, w którym zwyciężyła drużyna MSP1 wynikiem 41:45. Udział w turnieju brały reprezentacje siedmiu szkół podstawowych z Knurowa oraz jedna z Czuchowa.

• Kolorowe skarpety włóż dziś, tolerancyjny bądź zawsze!

• W dniu dizsiejszym świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21 chromosom. Różne skarpetki stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Uczniowie Dwójki również okazali solidarność z osobami z zespołem Downa, ubierając kolorowe skarpetki nie do pary.