• Instytucje wspierające rodzinę w czasie pandemii COVID-19

1. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Knurów ul. Kosmonautów 5a

Placówka tymczasowo zawiesiła działalność z uwagi na pandemię COVID-19.

Sekretariat czynny jest codziennie pod numerem tel. (032) 235 14 76  w godz 8.00-15.00.

Rodzice potrzebujący pomocy, wsparcia, konsultacji mogą dzwonić na numer poradni i zgłosić taką potrzebę. Na numer telefonu rodzica oddzwoni pracownik poradni
            i udzieli odpowiedzi na pytania rodziców. Możliwe są również konsultacje online.

2. Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, Starostwo Powiatowe, Gliwice ul. Zygmunta Starego 17

Placówka od dnia 16 marca 2020 r., z uwagi na pandemię COVID-19, tymczasowo ograniczyła działalność do kontaktu telefonicznego, drogą mailową, drogą pocztową, ePuap oraz Skype. Wejście do budynków Starostwa Powiatowego zostaje ograniczone tylko do wizyt związanych z sytuacjami wyjątkowymi. W sytuacjach wyjątkowych prosi się o wcześniejsze telefoniczne umówienie wizyty. Pomoc udzielana jest codziennie w godzinach: 7.30-15.30, tel (032) 332 66 16/15/14 lub 514 448 957 lub poprzez Skypa. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej  w Knurowie

Placówka czynna w godzinach: 7.00-15.00. Pracownicy udzielają informacji drogą telefoniczną pod numerem: 32 335 50 00  w godzinach swojej pracy. Ośrodek jest zamknięty, pracownicy proszą o kontakty telefoniczne.

4. Miejskie Centrum Edukacji w Knurowie

Aktualne numery telefonów i osób  udzielających informacji na stronie internetowej MCE.

5. Urząd  Miasta Knurów

Czynny codziennie, godziny urzędowania jak zwykle. Pracownicy proszą o kontakty telefoniczne lub mailowe.

6. Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, rodziców oraz nauczycieli: 800 080 222

7. Psycholog i pedagog szkolny

Za pośrednictwem dziennika elektronicznego