• Działalność

• Rok szkolny 2019/2020

Szkolne Koło PCK

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8.

Aby zostać członkiem szkolnego koła PCK należy:

1. Zgłosić się do p. Gabrieli Bieniek (sala 21);
          2. Wypełnić deklarację członkowską, podpisaną przez rodziców;
          3. Wpłacić składkę członkowską 3 zł za rok oraz 50 gr. za książeczkę (jeśli jej jeszcze nie masz);
          4. Brać czynny udział w działalności grupy.
          • Grupa nie ma regularnych spotkań.

i działamy!!!

• Jeśli są akcje prowadzone poza szkołą, wymagana jest dodatkowa zgoda rodziców.
          • Członkowie PCK angażują się w akcje pomocy, zbiórki, akcje promujące zdrowie i konkursy związane ze zdrowiem w szkole i poza nią.

Opiekun Szkolnego Koła PCK - Gabriela Bieniek

29 kwietnia 2020 odbył się przeprowadzony zdalnie konkurs PCK "Mały Ratownik",  w którym wzięli udział uczniowie z 6 knurowskich szkół podstawowych.
          Nasz uczeń Bartłomiej Kirszensztejn z klasy 3a zdobył 1 miejsce w kategorii klas I- III

Serdecznie gratulujemy.!!!

Rok szkolny 2018/2019

W trakcie listopadowych zebrań z rodzicami członkowie szkolnego koła PCK przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na organizowanie Wigilii Plenerowej w Knurowie.

W sumie zebrano 1556 zł i 48 groszy.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom.

Zbiórka PCK - Obrazek 2

Szkolne Koło PCK

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów z klas 3-6.

Aby zostać członkiem szkolnego koła PCK należy:

1. Zgłosić się do p. Gabrieli Bieniek (sala 21);
          2. Wypełnić deklarację członkowską, podpisaną przez rodziców;
          3. Wpłacić składkę członkowską 3 zł za rok oraz 50 gr. za książeczkę;
          4. Brać czynny udział w działalności grupy.

• Grupa nie ma regularnych spotkań.
          • Jeśli jest zadanie do realizacji spotykamy się na przerwie obiadowej, przydzielamy czynności i działamy!!!

Opiekun SKPCK- Gabriela Bieniek

16 października w godzinach od 12.00 do 12.30  kolejny raz pobijaliśmymy rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Okazją do tego był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji.

Dwójka odpowiedziała na zaproszenie Jurka Owsiaka, do wzięcia udziału w próbie ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji, przez jak największą ilość osób na fantomach, które otrzymaliśmy od Fundacji. Aktywny udział w akcji wzięło 142 uczniów i 21 nauczycieli. Prowadziliśmy resuscytację przez pół godziny, jednocześnie na 11 fantomach. Dzieci wykonywały uciskanie klatki piersiowej i wdechy ratownicze w rytm piosenki „Stayin Alive” zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania. Uczniowie, którzy nie brali udziału w resuscytacji, obserwowały akcję i uczestniczyły w tworzeniu prac plastycznych pt. „Umiemy – więc resuscytujemy”

Kwesta Polskiego Czerwonego Krzyża „Pomocna Dłoń”
          Dnia 13 i 14 listopada przed i po zebraniach z rodzicami członkowie Koła PCK będą zbierać pieniądze, które przekazane zostaną na przygotowanie kolacji wigilijnej oraz paczek dla osób najbardziej potrzebujących naszego rejonu.

„Chroń Dziecięce Uśmiechy”

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiej akcji edukacyjno-profilaktycznej  programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, organizowanej  przez Wrigley Poland wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W ramach programu zostaną przeprowadzone bezpłatne przeglądy stomatologiczne oraz lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.