• "Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KLANG"

• Kolejny sukces osiągnął nasz uzdolniony muzycznie uczeń klasy 3a SZYMON NYKIEL. W sobotę 11.05.
            wziął udział w Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej KLANG w GOK w Gierałtowicach, gdzie
            zdobył WYRÓŻNIENIE. Gratulujemy !

• Międzypokoleniowy Piknik PCK

• 8 maja klasa 1a uczestniczyła w Międzypokoleniowym Pikniku PCK, który odbył się na terenie kąpieliska "Leśne Zacisze". Uczniowie wystąpili w układzie choreograficznym do utworu "Waka, Waka". Odebrali również nagrody w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Knurowie. Podczas pikniku świetnie się bawili wraz z artystami: Joanną Świdrak i Orkiestrą Dętą KWK Knurów, pod batutą Mariusza Kowalczyka, skrzypaczką Joanną Kupczak, podopiecznymi Dziennego Domu Opieki w Knurowie, klasą ratowniczą ZSZ nr 2 w Knurowie, artystami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz solistką Laurą Rumpel. Była również grochówka i słodki poczęstunek.

• Zaproszenie na konferencję online „Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona!” 20 maja 2024 roku

• Szanowni Państwo,
            Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu zaprasza wszystkich, którym zależy na prawidłowym funkcjonowaniu i rozwijaniu się małych dzieci na konferencję poświęconą tematyce szkodliwości nadużywania smartfonów przez małe dzieci.
            Konferencja odbędzie się 20 maja 2024 roku w godzinach 9.30 - 14.30.Poruszone będą tematy niezwykle ważne w naszych czasach, w których technologia zaczyna coraz bardziej dominować w życiu codziennym i ma ogromy wpływ na rozwój małych dzieci. Wybitni specjaliści podzielą się z Państwem swoją wiedzą, doświadczeniem i wynikami badań dotyczących negatywnych skutków używania smartfonów przez coraz mniejsze dzieci.
            Agenda:
            • 10.00 - 10.45 Zaburzenia rozwojowe u dzieci związane ze zbyt wczesnym używaniem smartfona.
            • 10.45 - 11.30 Następstwa uzależnień od smartfonów, tabletów, czy komputera w ujęciu psychologicznym.
            • 11.30 - 12.30 Wychowanie przy ekranie. Krótko o cyfrowej higienie. Jak dbać o mózg Twój i dzieci w czasach, w których technologie stale konkurują o naszą uwagę?
            • 12.30 - 13.45 Prezentacja ciekawych, alternatywnych form spędzania czasu wolnego z małym dzieckiem.W załącznikach zamieszczone są plakaty promocyjne dla Rodziców i Nauczycieli z kodem QR do szybkiej i prostej rejestracji, jak również ulotka informacyjno-edukacyjna. Każda zarejestrowana osoba otrzyma link do nagrania z wydarzenia.

Link do rejestracji:Ogólnopolska Konferencja (google.com)
            Osoba do kontaktu:Zbigniew Martyniak – kierownik Oddziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, tel. 32 606 30 17

• Skup kultury

• Miło nam poinformować, iż Dwójka przystąpiła do X edycji charytatywnej akcji  "Skup Kultury" organizowanej przez Stowarzyszenie "Cała Naprzód".

Zbieramy:

książki,

komiksy,

płyty winylowe,

płyty CD,

filmy na DVD,

gry planszowe,

gry na PC,

kasety magnetofonowe,

rękodzieło.

Szkoda wyrzucić, a innym może jeszcze posłużyć!
            Wyżej wymienione rzeczy zbieramy do końca maja, na korytarzu koło biblioteki. Wielki finał charytatywnej akcji "Skup Kultury" odbędzie się 16 czerwca przy Alei Przyjaźni (przy Ruinach Teatru) w Gliwicach.

To co nam przekażesz, znajdzie nowego właściciela, a cały dochód z  charytatywnego kiermaszu kultury zostanie przekazany podopiecznym stowarzyszenia "Cała Naprzód".

Przynieś tylko takie rzeczy, które sam chciałbyś kupić!