Bajka Kot w butach
Kolędowanie podczas Wigilii Plenerowej PCK 14 grudzień
Nowa galeria Kolędowanie podczas Wigilii Plenerowej PCK 14 grudzień została dodana do albumu fotograficznego
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami została dodana do albumu fotograficznego
7D pływająca: Strona główna: Modele chemiczne
Nowa galeria 7D pływająca: Strona główna: Modele chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
7B: Strona główna: Modele chemiczne
Nowa galeria 7B: Strona główna: Modele chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
7A integracyjna: Strona główna: Modele chemiczne
Nowa galeria 7A integracyjna: Strona główna: Modele chemiczne została dodana do albumu fotograficznego
Poznaj Polskę - wycieczka klas 1
9 grudnia 2021 roku uczniowie klas pierwszych Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie brali udział w wycieczce do Krasiejowa w ramach programu "Poznaj Polskę". Program ten jest realizowany w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki a jego celem jest ukazanie uczniom ciekawych i pięknych miejsc znajdujących się w Polsce.
Jednym z głównych punktów wycieczki było zwiedzanie JuraParku w Krasiejowie, gdzie znajduje się około 70 gatunków dinozaurów. Park ten jest największym tego typu obiektem w Europie. Przez park prowadzona jest ścieżka o długości 1500m. Dzieci były zachwycone wyglądem gadów i płazów, których modele zostały przedstawione w naturalnej wielkości. Ciekawe informacje dostarczone przez panią przewodnik dodatkowo podsycały ciekawość uczniów na temat dinozaurów i ich życia.
Zimowa sceneria dodatkowo uatrakcyjniła dzieciom spacer po parku i podziwianie prehistorycznych stworów.
Podczas wizyty w JuraParku dzieci zregenerowały swoje siły w jednej z restauracji, gdzie mogły zamówić ciepłą zupę i frytki. W czasie oczekiwania na posiłek dzieci odwiedził Mikołaj w obecności Elfa i Pingwinka. Animatorzy umilili uczniom czas swoim występem, a uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły. Na koniec występu, każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Drugim głównym punktem wycieczki był Most wiszący w Ozimku. Jest to most wybudowany całkowicie z żelaza w 1827 roku i jest on najstarszym w Europie żelaznym mostem wiszącym. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchali ciekawostek dotyczących budowy i historii mostu przedstawionych przez panią przewodnik, która towarzyszyła nam w trakcie całej wycieczki.
Dzięki programowi "Poznaj Polskę" uczniowie w atrakcyjny sposób poznali ciekawe miejsca znajdujące się w Polsce. Przebieg wycieczki oraz forma bardzo spodobała się uczniom i pomimo zmęczenia wrócili oni bardzo zadowoleni.
X Konkurs recytatorski dla klas 1-3
Pierwsze miejsca w każdej z kategorii:
Jakub Woźny klasa 1b
Karina Mika klasa 2c
Judyta Spadek klasa 3c
VI Mikołajkowy Turniej Przedszkolaka
Dnia 3 grudnia odbył się „ VI Mikołajkowy Turniej Przedszkolaka”, w którym uczestniczyli zerówkowicze 0a i 0b. Turniej wszedł już na stałe do kalendarza imprez naszej szkoły, a celem turnieju było nie tylko wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z Mikołajem, ale także rozwijanie sprawności ruchowej poprzez udział dzieci w konkurencjach sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, edukacji poprzez zabawę. Wszyscy zawodnicy otrzymali prezenty od Świętego Mikołaja.
11
"Nikołajki"
W dniach od 6 do 8 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz 'Nikołajkowy".
Całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie naszego ucznia Nikodema Wójcickiego.
Zachęcamy do przynoszenia gier, książek, rękodzieła i innych przedmiotów, które wzbogacą nasz kiermasz.
Zapraszamy do udziału! Pomagamy bo lubimy!
Organizatorzy:
Klasa 3B
Szkolne koło wolontariatu
Mistrzostwa świata w Gliwicach – sportowe wydarzenie grudnia
Najlepsi piłkarze z całego świata zjadą do Gliwic, by wziąć udział w mistrzostwach świata w teqballu – nowej, dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu, której ambasadorami są m.in. Luis Figo, Charles Puyol czy Ronaldinho. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
Belgia, Czechy, Anglia, Francja czy Brazylia – to tylko część krajów, z których zawodnicy zagrają w mistrzostwach świata w teqballu, które w dniach 8-11 grudnia zostaną rozegrane w Arenie Gliwice. Nowy, wymyślony na Węgrzech sport zaczyna podbijać sportowy świat. Dość powiedzieć, że ambasadorami tej dyscypliny są takie gwiazdy jak Luis Figo, Charles Puyol czy Ronaldinho, a z teqballowej infrastruktury korzystają federacje, kluby i akademie piłkarskie z różnych zakątków globu takie jak: Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, FC Barcelona, Paris Saint-Germain oraz związki piłkarskie Belgii, Brazylii czy Chorwacji.
Czym jest teqball?
Gra w teqball odbywa się na specjalnym stole, przypominającym ten do tenisa stołowego, ale o charakterystycznym wygięciu. Dyscyplina bazuje na piłce nożnej i jest – jak twierdzą jej pomysłodawcy – jest niezwykle rozwijająca ruchowo i fizycznie, przez co świetnie nadaje się na propozycję
Zasady są bardzo proste. Grają dwaj gracze (lub 2-osobowe zespoły), a żeby zdobyć punkt należy nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy przerzucić ją na połowę przeciwnika. Nie można dotykać piłki rękami i nie można dwa razy pod rząd odbić piłki tą samą częścią ciała. Mecz wygrywa gracz (drużyna), która jako pierwsza zwycięży w 2 setach. Każdy set składa się z 12 punktów.
Docenione zawody krajowe
To nie pierwsze spotkanie z teqballem w gliwickiej Arenie – w październiku mieliśmy przyjemność gościć Konsula generalnego Węgier w Krakowie, najważniejszych przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Teqballu oraz spore grono naprawdę utalentowanych adeptów tego młodego sportu. Miała też wtedy miejsce ceremonia przekazania stołu, który ma przysłużyć się rozwojowi nowej dyscypliny i zaszczepić w mieszkańcach Gliwic teqballowego bakcyla. Dobra organizacja zawodów krajowych spowodowała, że w grudniu w tym samym miejscu zobaczymy najlepszych zawodników świata w tym sporcie. Mecze rozgrywane będą w pięciu kategoriach - single i deble kobiet, single i deble mężczyzn, deble mieszane. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.
Podstawowe informacje
- Turniej odbywać się będzie w dn. 8-11 grudnia
- Godziny rozgrywania meczów: 8-20
- Wstęp bezpłatny
- Miejsce: Duża Arena w Arenie Gliwice
List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19
„I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
Zachęcamy do udziału w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie KOLOROWE DAMY.
Dary można przynosić do 8 grudnia do sali 52.
Patrycja Maciejczak
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Mikołajki
W poniedziałek 06.12. zapraszamy nauczycieli i uczniów do ubrania MIKOŁAJOWEGO DODATKU (czerwone spodnie, czapka mikołajowa, świąteczna bluzka itp.)
W tym dniu zorganizujemy Mikołajki w naszej szkole - Samorząd Szkolny rozda słodycze, które zostały zakupione przez Radę Rodziców.
Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji, w tym dniu nie będą pytani.
Dominika Czapla
opiekun Samorządu Szkolnego
Poznaj Polskę - wycieczka klas 4
17 listopada 2021 r. uczniowie klasy 4a i 4b Miejskiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Karola Miarki w Knurowie brali udział w wycieczce edukacyjnej przygotowanej przez biuro turystyczne Awantur w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. ,,Poznaj Polskę”.
Głównym celem wycieczki było zwiedzenie jednego z najsłynniejszych zamków na szlaku Orlich Gniazd, tj. Zamku w Ogrodzieńcu oraz wizyta w Radiostacji gliwickiej.
Wielkie zainteresowanie wśród uczestników wycieczki wywarło zwiedzenie prawdziwych ruin zamku, jego komnat, wieży i lochów, oraz żywa lekcja historii, podczas której uczniowie poczuli średniowieczną atmosferę poprzez poznanie elementów uzbrojenia średniowiecznego rycerza, uczestnictwo w pojedynku rycerskim oraz ubiór strojów dworskich i rycerskich. Uczniowie miło spędzili czas na świeżym powietrzu podczas wspólnych zabaw integrujących oraz przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
Wycieczka do Ogrodzieńca okazała się również wspaniałą lekcją przyrody, ponieważ uczniowie mieli okazję poznać w promieniach jesiennego słońca krajobraz Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Po miłych wrażeniach uczestnicy mieli także czas na zakup okolicznościowych pamiątek.
Końcowym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Radiostacji gliwickiej, podczas której uczniowie poznali historię obiektu oraz zobaczyli znajdująca się tam aparaturę, służącą do komunikowania się podczas wojny. Ponadto zobaczyli słynną wieżę nadawczą uchodzącą obecnie za najwyższą budowlę drewnianą na świecie oraz obejrzeli film dokumentalny o ważnym wydarzeniu historycznym, tzw. prowokacji gliwickiej.
Dzięki Przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki pt. ,,Poznaj Polskę” uczniowie w atrakcyjny sposób wzbogacili wiedzę o polskiej historii, tradycji i kulturze.
2
XIII Regionalny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Śpiewać każdy może "
Zespół wokalno - instrumentalny SYNKOPKI pod opieką p. Beaty Wapińskiej otrzymał WYRÓŻNIENIE w XIII Regionalnym Konkursie Piosenki Dziecięcej "Śpiewać każdy może ".
Konkurs odbył się w formie online w listopadzie.
Zespół tworzą: Kaja Nowak (3c), Hanna Figura (3c), Klaudia Dudło (3c), Judyta Spadek (3c), Nadia Kossakowski (3c). W przygotowaniach do konkursu gościnnie wsparła Magdalena Dereń.
"Szkoła do hymnu"
Europejski Tydzień Kodowania 2021
Szkoła do Hymnu
Nasza szkoła bierze udział w akcji MEiN SZKOŁA DO HYMNU. W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada o godz. 11:11 uczniowie naszej szkoły odśpiewają Hymn Polski MAZUREK DĄBROWSKIEGO.
Zdjęcia
Pierwsze zamówione zdjęcia już dotarły do szkoły. Tym, którzy jeszcze nie zamówili przypominamy, ze link jest aktywny do końca listopada 2021 roku.
Archiwum Aktualności