• ROK SZKOLNY 2017/2018

W czerwcu w naszej bibliotece odbył się XVII Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom. Do akcji włączyli się: pani doktor Gizela Reginek, siostra Celestyna ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Knurowa, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie - mł. kpt.Michał Rutecki. Zaproszeni goście czytali klasom I-III "Bajkę o złotej rybce", "Szewczyka Dratewkę" oraz serię "Magiczne drzewo".

Ponad to, rodzice zerówkowiczów, uczniowie klas VII oraz nauczyciele

czytali młodszym dzieciom bajki i baśnie. Nasza placówka uczestniczy w akcji od 13 lat.

Miejski  konkurs czytelniczy „Przygody królewny Lenki"

31 marca 2016 roku w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Knurowie odbył się Miejski Konkurs Czytelniczy  dla klas I - III promujący serię książek  o „Królewnie Lence”, zakupionych w ramach rządowego programu „Książki marzeń”

Z  naszej szkoły Dominika Kaczor zajęła  II miejsce wśród  pierwszoklasistów.

Natomiast w konkursie plastycznym, który poprzedził konkurs czytelniczy  II miejsce przypadło Alanowi Świątkowskiemu.

List do rodziców w sprawie czytania

Zapraszam wszystkich rodziców do zapoznania się z treścią listu. List_do_rodzicow_w_sprawie_czytania.doc

Nasza  szkoła  gościła w swoich murach  Waldemara Cichonia - autora cyklu książek o kotku Cukierku. W spotkaniu 04.02.2016r. uczestniczyli uczniowie klas I – III.

Pan Waldemar  chcąc zachęcić syna do czytania książek, napisał kilka historyjek o przezabawnym kocie i tak też został pisarzem. Kot Cukierek mieszka w domu pisarza, który ma również dwóch synów, Marcela i Maćka. Autor ciekawie opowiadał oraz czytał fragmenty  ze swoich książek. Każdy chętny mógł zakupić książkę o niesfornym kotku z dedykacją i autografem pisarza. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze.

Szkolny Konkurs „ MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA”

dla klas I – III

Klasy I    - I miejsce       Popowski Jan            kl. 1b

Klasy II  - I miejsce       Bęben Blanka            kl. 2d

Klasy III - I miejsce      Bochenek Wojciech   kl. 3b

„Dziadkowie czytają dzieciom” – 2015/2016

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w bibliotece gościliśmy dziadków pana Janusza Boreckiego - pracownika naszej szkoły oraz pana Henryka Piechockiego. Panowie czytali  uczniom klas II Bajki od św. Mikołaja. Dzieci chętnie słuchały, bo jakże nie lubić opowiadań o Mikołaju, prezentach i magii świąt Bożego Narodzenia.

Pasowanie na czytelnika  2014//2015

W marcu miało miejsce   pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszych .W tym roku szkolnym pasowanie odbyło się w obecności pary królewskiej, króla i królowej Książki Pierwszaki zwiedziły bibliotekę, oraz  złożyły  przyrzeczenie. Pierwszoklasiści obejrzeli inscenizację   pt. „Witajcie w bibliotece” w wykonaniu uczniów Rozalki Olejniczak i Bartka Ciostka oraz  Julki Kopiec, Kamili Starzyńskiej i Martyny Wydry .

Dziś żegnamy się już z Wami,

Do czytania książek zachęcamy.

Pięknie wszystkim dziękujemy,

Spotykać się z Wami w bibliotece chcemy.

Czytanie dzieciom w ramach akcji  CPCD2014 / 2015

W tym roku szkolnych w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną W Knurowie odbywało   się czytanie w klasach młodszych . Pani bibliotekarka  Bilińska Katarzyna czytała uczniom klas I  dwa   razy w miesiącu lekturę „Plastusiowy pamiętnik”. Natomiast w zerówkach opowiadania . Uczniowie bardzo polubiły  przygody Plastusia oraz  panią Kasię, nie mogli  doczekać się następnego spotkania.