• Regionalizm

• ZAMKOWE POTYCZKI

,,Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu ..." - Jan Paweł II to hasło przewodnie Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja regionalna w szkole, którego etap rejonowy odbył się 22 marca 2011 na zamku w Toszku.

W konkursie tym w kategorii szkół podstawowych wystąpili uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z Odziałami Integracyjnymi im. Karoloa Miarki w Knurowie. Szkołę reprezentował 5 - osobowy zespół w składzie: Zuzanna Maciejczak, Klaudia Siedlik, Andrzej Stelmach, Maciej Dzińdzio i Piotr Tomecki. Opiekunem zespołu była Hanna Pyka. Uczniwie zmagali się z testem wiedzy o województwie śląskim, następnie w barwnej formie zaprezentowali przygotowany wcześniej plakat o Knurowie mający zachęcić do odwiedzenia naszego miasta oraz wystąplili z przedstawieniem pt. ,,Jak to zajeli I miejsce w tym konkursie i w maju tego roku będą reprezentować Delegaturę w Gliwicach na etapie wojewódzkiem. Wytstęp knurowskich uczniów oczarował komisję i organizatorów,. którzy trójce naszych reprezentantów przyznali także wyróżnienia indywidualne.