• Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

26 kwietnia 2018r. odbył się prestiżowy, powiatowy konkurs recytatorski w ramach XVII Spotkań Zamkowych w Toszku. Knurów reprezentowała czwórka uczniów. Julia Bidzińska, uczennica Dwójki, za prezentację "Rozmowy z kamieniem" W. Szymborskiej  oraz fragmentu prozy S. Collins pt. "Igrzyska śmierci "w kategorii klas VI-VII otrzymała wyróżnienie.Gratulujemy i czekamy na kolejne nagrody utalentowanej siódmoklasistki!

25 kwietnia 2018r. odbył się XVI Przegląd Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży Miasta Knurów. Scena Domu Kultury w Szczygłowicach zapełniła się uzdolnionymi, młodymi artystami. Naszą szkołę prezentowali recytatorzy w składzie: Julia Bidzińska z klasy VIIb, Maria Królikowska z klasy VIb oraz Miłosz Spruch z klasy IVa. Impreza miała na celu prezentację solistów, recytatorów oraz zespołów artystycznych działających w placówkach naszego miasta. Występy młodzieży stanowią inspirację do dalszych działań i rozwoju artystycznego szkól. Czekamy już na przyszły rok, aby móc pokazać, co potrafią uczniowie knurowskiej Dwójki.

Zwycięzcą szkolnego konkursu recytatorskiego został Miłosz Niesłony z klasy 4c, który rozbawił Jury konkursu i publiczność wierszem Wandy Chotomskiej pt."Kurcze blade". Gratulujemy!

W czwartek 15 lutego, uczniowie knurowskiej Dwójki mieli okazję obejrzeć inscenizację wybranych polskich legend, które opowiadają o początkach państwa polskiego. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów biorących udział w zajęciach koła teatralnego, prowadzonego przez panią Laurę Czardybon. Spektakl otwierał cykl wydarzeń, konkursów, inscenizacji, które mają upamiętnić setną rocznicę odzyskania niepodległości. Finał obchodów nastąpi w listopadzie przyszłego roku szkolnego.

Rok szkolny 2015/2016

W kwietniu bieżącego roku szkolnego odbył się Powiatowy Konkurs Literacki ,,Piękna i ciekawa jest moja miejscowość’’. Zadaniem uczestników było m.in. napisać wiersz o swoim mieście. Ogromny  sukces w tym konkursie odniosła uczennica naszej szkoły, Wiktoria Kalita, która zdobyła 2 miejsce! Poniżej prezentujemy jej wiersz

W mojej głowie o Knurowie

Gdy w niedziele po obiedzie,

na deserek jadłam ciasto

wtedy przyszło mi do głowy

jakie piękne mamy miasto

W naszym mieście jest kopalnia

która węgiel wydobywa

więc wiadomo miasto śląskie

nie zaprzeczysz temu chyba

A gdy przyjdzie czas na relaks

dużo czasu ludzie mają

wtedy w parku dokazują

park ten gwarkiem nazywają

Mamy też galerie w mieście

jak pieniądze ktoś chce wydać

mamy też i AquaRelax

jak ktoś woli sobie pływać

Nawet nie zauważyłam kiedy

zjadłam moje pyszne ciasto

tak mnie zainspirowało

moje małe cudne miasto

Wyniki IV Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

22. 01. 2015 odbył się IV Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Tematem tegorocznego konkursu były "Wiersze Wandy Chotomskiej ”.

W kategorii klas pierwszych- I miejsce zajęła Blanka Bęben

W kategorii klas drugich- I miejsce zajęła Małgorzata Poręba
          W kategorii klas trzecich- I miejsce zajęła Marta Bernacka
          Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział !