• Plakat konkursu "Zdrowie psychiczne ma znaczenie"
          • Konkurs dla klas 4-8 "Zdrowie psychiczne ma znaczenie"

• Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie dla klas 4-8 „Zdrowie psychiczne ma znaczenie”.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne to dobrostan fizyczny,psychiczny i społeczny człowieka, a także zdolność do rozwoju i samorealizacji. Pojęcia użyte w tej definicji mają szerokie znaczenia.

Czemu dla wielu ludzi ta część człowieka zostaje zapomniana, a wizyta u psychologa jesttrudna do przełknięcia? Czy widoczne złamanie nogi jest poważniejsze od depresji?

Stwórzcie broszurę lub nagrajcie reklamę, która pokaże, że zdrowie psychiczne jest równieistotne co zdrowie fizyczne. Konkurs w parach.

Na autorów najciekawszych broszur i reklam czekają nagrody!

​​​​​​​Prace należy wysyłać na adres:nwalkowiak@msp2knurow.edu.pl lub jkedzierska@msp2knurow.edu.pl lub do sali 26.

regulamin konkursu

• Samorząd Szkolny 2022/2023

• Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

1. Oliwia Pońska 8D

2. Szymon Piszczek 7A

3. Bartek Gorzawski 8B

4. Maja Chudy 7B

Serdecznie gratulujemy!!!

• Krótka relacja z akcji charytatywnej dla Amelii Chojnackiej

• 22 września był dniem pełnym emocji dla całej społeczności MSP2.

Przed swoją wielką podróżą przyjechał do nas Pan Maciej Małkiewicz, który postanowił przyłączając się do Fundacji  Podaruj Nadzieję przejechać 2500 km dla uczennicy klasy 6a- Amelii Chojnackiej.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać z naszym gościem. Mamy nadzieję, że Pan Maciej zainspirował naszych uczniów do szerzenia dobra, nawet spełniając swoje własne marzenia. A najmłodsi skorzystać z atrakcji jaką były wóz strażacki z OSP w Knurowie oraz radiowóz policyjny z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Ponadto odbył się oczywiście kiermasz ciast i babeczek. Dziękujemy wszystkim klasom- uczniom i rodzicom oraz nauczycielom, którzy przynieśli słodkości.

Wielkie podziękowania także dla Pana Andrzeja Wesołowskiego i Pani Marty Grzesik, którzy razem z uczniowską grupą rowerzystów odprowadzili Pana Macieja.

Pełna relacja z tego dnia już niebawem na stronie naszej szkoły!

• Zmiany w szkolnej bibliotece

• W naszej szkole rozpoczęto realizację programu rządowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Szkolna biblioteka została wyposażona w nowe meble biurowe, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność tego pomieszczenia. W dalszej kolejności planuje się zakup nowych książek do biblioteki.

• mLegitymacja - zdjęcie

• Zdjęcie dołączone do wniosku powinno spełniać takie same kryteria jak zdjęcie do dowodu osobistego/legitymacji szkolnej. Zdjęcie w postaci cyfrowej musi posiadać rozszerzenie jpg lub jpeg, nie większe niż 5 MB, minimalną rozdzielczość 300dpi oraz wymiary 496 px wysokość x 354 px szerokość.

• Na kole 1500 km dla Amelki

• 22 września 2022r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna dla uczennicy Amelii.

Pan Maciej Małkiewicz z Tarnowskich Gór postanowił poświęcić swój wolny czas w szczytnym celu i przejechać dla Amelki rowerem trasę o długości ok. 1500 km. Pan Maciej z miejsca swojego zamieszkania tj. z Tarnowskich Gór pojedzie do Pragi w Czechach a następnie na Słowację do Bratysławy i wróci do Polski do Tarnowskich Gór. Jego podróż rowerem będzie wspierać zbiórkę środków na rehabilitację i leczenie.

My, jako szkoła również dołączamy się do akcji! Pan Maciej w dniu swojego startu odwiedzi naszą szkołę, aby przywitać się z Amelką, a my zorganizujemy kiermasz ciast i babeczek wspierając zbiórkę. Prosimy każdą klasę, aby przyłączyła się i przygotowała blachę ciasta oraz babeczki.

Planujemy także przez kilka kilometrów potowarzyszyć Panu Maciejowi na rowerach. Więcej informacji w przyszłym tygodniu!

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidl „Szkoły pełne talentów”. Pomóż nam zbierać Talenciaki.

Talenciaki będą wydawane od 5 września do wyczerpania zapasów, lecz nie dłużej niż do 13 listopada we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.

Talenciaki będzie można aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich kod QR, i przypisać je do naszej szkoły. Można również przekazać Talenciaki w tradycyjnej formie, wrzucając je do specjalnych pudełek, znajdujących się na terenie szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!