• Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta miasta Knurów

• W dniu 15 marca odbyły się zawody pływackie o puchar Prezydenta miasta Knurów.

Jak co roku uczestniczyli w zawodach uczniowie MSP 2. Zdobyli najwięcej medali indywidualnych a w sztafecie wywalczyli 1 miejsce. GRATULACJE.

BISMOR Dawid 2m. 50m styl  grzbietowy

1m. w sztafecie: PUK Agata,  TRELA Maria,  NOWAK Kaja, BISMOR Dawid.

GRATULACJE

• Finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTIE 2023

• Dnia 2.06.2023 r. odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTIE 2023

Na finał pojechaliśmy do Krzeszowic (woj. małopolskie). Dziękuję Rodzicom uczniów za zorganizowanie transportu.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów, którzy w etapie wojewódzkim zajęli  najwyższe lokaty.

Miejsca,  które w finale międzynarodowym zajęli uczniowie naszej szkoły są imponujące. Województwo śląskie w etapie międzynarodowym reprezentowały tylko 3 szkoły.

Kategoria A1 miejsce Wiktor M5 miejsce Jan Michalakna 77 uczestnikówKategoria B1 miejsce Anna M75 miejsce Maria Zmudana 211 uczestnikówKategoria C3 miejsce Igor Popowski75 miejsce Zofia Michalak78 miejsce Kacper Biniakiewiczna 178 uczestników

szczęścia, zdrowia, pomyślności!!!

• XXVI Międzynarodowy Ekumeniczny  Konkurs Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

• 30 maja 2023 w Bielskim Centrum Kultury im Marii Koterbskiej  odbyła się uroczysta Gala z wręczeniem nagród na zakończenie XXVI Międzynarodowego Ekumenicznego  Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz". Tematem tegorocznego Konkursu było życie Mojżesza. Konkurs  był prowadzony w czterech grupach wiekowych od dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej do młodzieży maturalnej.  Uczniowie naszej szkoły zostali Laureatami i finalistami tego konkursu  i tak w najmłodszej grupie Laureatem został Wiktor Michalczyk z klasy trzeciej, a finalistką Emilia Curzydło z kasy czwartej, natomiast w starszej grupie wiekowej Laureatką została Anna Michalczyk z klasy piątej , a finalistką Marysia Zmuda też z klasy piątej.

Dzieci i katecheci, którzy je przygotowali czyli p. Dominika Czapla i siostra Joanna Daniel otrzymali dyplomy i nagrody. Całą Galę uświetniły występy uczniów, którzy prezentowali piosenki nagrodzone w konkursie towarzyszącym konkursowi biblijnemu związane z życiem Mojżesza. Wszystkim towarzyszyły gromkie brawa publiczności.