• Zbiórka elektrośmieci

• Od 16.01 do 24.01.2023 r w godzinach od 7:30-16:00 w naszej szkole odbędzie się zbiórka elektrośmieci.

Elektrośmieci zostawiamy na łączniku pomiędzy wejściem dla niepełnosprawnych a świetlicą.

Zbieramy wszystkie elektrośmieci z wyłączeniem tonerów i pojemników do drukarek atramentowych.

Można przynosić baterie, akumulatory, żarówki.

Punkty otrzymane za elektrośmieci zostaną wymienione na pomoce dydaktyczne.

• Gratulacje!

• 11 stycznia 2023 r. nasza szkolna drużyna koszykówki zajęła III miejsce w miejskich zawodach w minikoszykówce chłopców.

Serdeczne gratulacje dla chłopaków i trenera p. Konrada Wąsowicza!

• Hej kolęda, kolęda!

• Tradycją naszej szkoły stały się występy z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla mieszkańców i uczestników zajęć terapeutycznych Ośrodka Matka Boża Uzdrowienie Chorych w Knurowie.
            W tym roku 4 stycznia uczniowie nalężący do chóru szkolnego oraz kółka teatralnego (działającego przy MOPP w Knurowie) pod opieką p. Beaty Wapińskiej i p. Laury Czardybon zaprezentowali jasełka i koncert kolęd. Wydarzenie muzyczne sprawiło ogromną radość wszystkim uczestnikom.

• Stawiamy na ekologię!

• Dwójka dołączyła do akcji ekologicznej kleju AMOS.

Zasady są bardzo proste: zużyte tubki po kleju w sztyfcie AMOS zamiast wyrzucać do kosza, wrzucamy do specjalnych pojemników. Pojemniki na zużyte kleje są umieszczone niedaleko zerówek i dyżurki. Jeżeli zbierzemy 120 pustych tubek po kleju w sztyfcie, otrzymamy 30 klejów gratis!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, a może wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś pożytecznego dla naszej planety.

• Zbiórka darów dla zwierząt

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w zbiórce dla schroniska w Miedarach.

Zbieramy ręczniki, koce, karmy suche i mokre dla psów i kotów. Prosimy o kupowanie karm lepszej jakości dla zwierząt ze schroniska.

Zbiórka trwa od 09-13.01.2023 r.

Produkty należy przynosić do pudła obok portierni.

Dziękujemy za wsparcie

Wolontariusze

• Wyniki konkursu plastycznego „Barwy Ziemi”

• W grudniu zorganizowaliśmy międzyszkolny konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie kolorowanki. Udział w konkursie wzięło 35 uczniów. Z nagrodzonych prac powstał piękny kalendarz.

1 miejsce: Alina Mamatchenko - klasa 6 - Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie

2 miejsce:   Maja Szymańska - klasa 6 - Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie

oraz Wiktoria Pałka klasa 5 Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Knurowie

3 miejsce:   Radosław Midura - klasa 4 - Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi

nr 2 w Knurowie oraz Szymon Naporski - klasa 6 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2

w Knurowie

wyróżnienia: Iga Jakubowska - klasa 5 - Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie; Julia Kozak

- klasa 5 - Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Knurowie;

Maja Pielech - klasa 6 - Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie; Paulina

Łuczkiewicz - klasa 5 - Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie; Filip Korczak –

klasa 4 - Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Knurowie;

Amelia Jasińska klasa 5 Miejska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

w Knurowie; Olga Kądziela - klasa 6 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Knurowie;

Filip Korcz - klasa 8 - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Knurowie

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom

• Podsumowanie kiermaszu świątecznego dla Mateusza

• Rodzice Mateusza przekazują podziękowania: "Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w Świąteczny Kiermasz oraz wszystkim darczyńcom i wolontariuszom. Czyli wszystkim ludziom o WIELKIM  SERCU".

W kiermaszu udało się zebrać kwotę 2775,78 zł.

• Fani Mani Kajtka i Martynki

• Wraz z Nowym Rokiem stawiamy nowe wyzwania i zadania do zrealizowania. Uczniów naszej szkoły Kajetana i Martynkę Kowalik można teraz także wspierać robiąc zakupy w internecie dzięki Fani Mani!

Zachęcamy do zainstalowania aplikacji i dodatku do przeglądarki, który będzie  przypominał o nich podczas zakupów w sieci. To nic nie kosztuje:) zakupy robimy jak zawsze, a sklep dzieli się swoim zyskiem ze wskazaną organizacją czy podopiecznym.

Pamiętajmy o Kajtku i Martynie.

Szczegóły w poniższym linku.

Dziękujemy!!!