• Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "CHIPSET"

• W finale Wojewódzkiego Konkursu CHIPSET, który odbył się w Częstochowie w Zakładach Technicznych startowało 26 drużyn, które zostały wyłonione w wyniku eliminacji w których wzięło udział  86 drużyn.

Uczniowie naszej szkoły Kacper Biniakiewicz i Mateusz Cieślik zajęli 8 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy daszych sukcesów!

• Wojewódzkie konkursy przedmiotowe

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu w konkursie wojewódzkim z fizyki, matematyki i języka rosyjskiego.

Igor Popowski z klasy 8b w konkursie matematycznym zdobył 57 punktów i tym samym został jego laureatem. Natomiast Małgorzata Bulińska z klasy 8b oraz Karolina Severina z klasy 6a zostały finalistkami konkursu (z fizyki i języka rosyjskiego). Brawo!!

• Dwa ognie

• 22 marca odbyły się zawody w Dwa ognie - nasze dziewczyny wywalczyły 2. miejsce na 8 startujących zespołów! Wspaniale się zaprezentowały wygrywając kolejne mecze, świetnie się bawiły i wspierały. Przegrały dopiero finałowy mecz o 1 miejsce, w którym zwyciężyła drużyna MSP1 wynikiem 41:45. Udział w turnieju brały reprezentacje siedmiu szkół podstawowych z Knurowa oraz jedna z Czuchowa.

• Kolorowe skarpety włóż dziś, tolerancyjny bądź zawsze!

• W dniu dizsiejszym świętujemy nie tylko pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21 chromosom. Różne skarpetki stały się symbolem światowego Dnia Zespołu Downa ponieważ chromosom ten ma kształt skarpetki. Uczniowie Dwójki również okazali solidarność z osobami z zespołem Downa, ubierając kolorowe skarpetki nie do pary.

• Święto Liczby PI

• 14 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczyciela fizyki- pana Marka Wydry brali udział w obchodach święta Liczby Pi które po raz 17 były organizowane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.W progranie były udziały w wykładach oraz warsztatach i konkursach w których nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli.

• XVII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

• 9 marca 2023 Igor Popowski, uczeń klasy 8b, zajął I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie
            Języka Angielskiego o tytuł Mistrza Poziomu Podstawowego organizowanym przez MSP 7 w
            Knurowie. Jest to prestiżowy konkurs pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.
            Serdecznie gratulujemy Igorowi oraz jego opiekunowi pani Agnieszce Pachulczak!

• PREDATOR- Zostań gwiazdą w swojej szkole!

• Predator Games 2023 Informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w Ogólnopolskim Turnieju e-sportowym - Predator Games 20234 gry - 1024 szkoły z całej Polski - Wielki finał LIVE w WarszawieW dniach 31.03 do 27.04.2023 nasi uczniowie będą uczestniczyć w  rozgrywkach:
            League of Legends - Krystian Otremba, Dawid Rybakiewicz, Filip ZakrzewskiŁukasz Konopka, Szymon Osada, Aleksander Karpiński

Fortnite - Maksymilian Lipka, Igor Nawłoka, Dawid Rybakiewicz, Krystian Otremba

Rocket League - Michał Basiński, Tigran Sargsyan, Łukasz Konopka, Ksawery Daroń

Szachy - Igor Popowski, Mateusz Cieślak

• Spotkanie z absolwentem

• W piątek 3 marca, naszą szkołę odwiedziła absolwentka Magdalena Soczawa, znana m.in. z serialu Gliniarze. Pani Magda opowiedziała uczniom o pracy w telewizji, zachęciła do realizacji pasji i marzeń. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w scenkach aktorskich oraz posłuchać umiejętności wokalnych pani Magdy. Na koniec każdy z uczniów otrzymał zdjęcie z autografem.

Bardzo dziękujemy za spotkanie!