• KONKURS RECYTATORSKI dla klas II-III

• 28 listopada w naszej szkole odbył się już XII konkurs recytatorski  dla klas II-III pod hasłem „Wierszyki łamiące języki”. Uczestnicy konkursu losowali jeden wiersz spośród zaproponowanych przez organizatorów, otrzymywali czas na zapoznanie się z utworem , a następnie recytowali go na forum. Nie potykać się w trakcie czytania to prawdziwie ambitne wyzwanie! Chrząszcz w  Szczebrzeszynie zaczął tarzać się w trzcinie, a czubaty strzyżyk w czystej czapeczce z Tczowa do Tczewa toczył kuleczkę. Nie było łatwo!

I miejsce – Iga Malinowska 3b

II miejsce – Zuzanna Kaszuba 3c

III miejsce – Antonina Gil 3c

• Wycieczka na Politechnikę Śląską

• Uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami p. Dominiką Kołodziej oraz p. Agnieszką Pachulczak wybrały się na pokazowe zajęcia języka niemieckiego prowadzone przez Panią mgr Monikę Fryczkowską-Soczawę w ramach projektu “Bez zbędnego wkuwania rozwijaj swoje zainteresowania”. Celem podróży było zaznajomienie uczniów z funkcjonowaniem uczelni wyższej, kierunkami studiów, zachęcenie do nauki języka niemieckiego oraz rozwój umiejętności językowych. Uczniowie wraz z opiekunami udali się do jednego z Wydziału Politechniki Śląskiej, a mianowicie do Instytutu Badań nad Edukacją i Komunikacją. P. Dominika Kołodziej nauczycielka języka niemieckiego oprowadziła uczniów po wydziale, omawiając poszczególne specjalizacje takie jak lingwistyka stosowana: język niemiecki+język angielski oraz jak wygląda życie studenta, studiującego ten kierunek. Po krótkim oprowadzeniu cała grupa udała się na przykładowe zajęcia przygotowane przez wykładowczynię w współpracy z p. Dominiką Kołodziej. Uczniowie rozwiązywali zagadki dotyczące ciekawostek Niemiec oraz łamali sobie języki podczas łamańców językowych. Na zakończenie uczniowie podziękowali za gościnę i miło spędzony czas i przekazaną wiedzę.

• Sukces naszej wspaniałej nauczycielki

• Miło nam ogłosić, że Pani Agnieszka Danek otrzymała 2 miejsce w powiatowym plebiscycie edukacyjnym 2022 „Dziennika Zachodniego” dla nauczycieli klas 0-III.

Te słowa uznania płyną wprost z serc dzieci i rodziców, którzy są podopiecznymi Pani Agnieszki. To wielki sukces!

Gratulujemy!

• Nowy telewizor w szkolnej świetlicy

• Dzięki Pani Ani Kuran szkolna świetlica wzbogaciła się o nowy telewizor, na którym dzieci będą mogły oglądać filmy i bajki. To wielki gest z dobrego serca, za który jako społeczność serdecznie dziękujemy!

Aby telewizor mógł zawisnąć na ścianie wsparcie otrzymaliśmy również od niezawodnej Rady Rodziców, która zasponsorowała uchwyt do mocowania telewizora na ścianę.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy!

• Wycieczka na wystawę van Gogha

• 17 listopada klasa 6a udała się na wycieczkę na Nikiszowiec, aby zobaczyć multisensoryczną wystawę dzieł Vincenta van Gogha. Prezentowane na wielkich ekranach obrazy zapierały dech w piersiach- ruchome elementy, oświetlenie i doskonale dobrana muzyka sprawiła, że przenieśliśmy się w inny świat.

Nasz wyjazd zwieńczył spacer po zabytkowej dzielnicy Katowic- Nikiszowiec oraz pyszna gorąca czekolada.

Podróż również była wymagająca, ponieważ przejechaliśmy aż 5 autobusami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Plakat akcji charytatywnej.
          • Świąteczna akcja Dzieci Dzieciom

• "Przed nami świąteczny okres, pełen radości i dobroci. Jako Fundacja wyszliśmy ze świąteczną inicjatywą „Dzieci, Dzieciom”, która polega na zbiórce nowych rzeczy dla dzieci, które w tym świątecznie magicznym czasie będą przebywać na oddziałach Onkologii,Chirurgii i Pediatrii na terenie naszego województwa."

W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić Państwa do tej inicjatywy.
            Zbiórka trwa 21.11- 02.12.2022r.

• Bal Dyni

• 9 listopada odbył się w naszej szkole BAL DYNI dla klas 1-3.
            Dzieci miały możliwość przebrania się w „dyniowe stroje”. Podczas balu organizatorzy przeprowadzili zabawy, został rozstrzygnięty konkurs prac plastycznych, odbyły się także wybory KRÓLOWEJ i KRÓLA balu. Dzieci bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki razem z nauczycielami i wolontariuszami, miały możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć w specjalnie zaaranżowanej FOTO-BUDCE, oraz wypróbowania lizaków „domowej roboty”. O oprawę muzyczną zadbał MARCEL z klasy 6A.
            Dzieci wychodziły zmęczone, ale uśmiechnięte, choć dla wielu bal trwał zbyt krótko.
            Mamy nadzieję, że BAL DYNI stanie się w naszej szkole coroczną imprezą, na którą nie zabraknie chętnych.

• Częściowe zaćmienie Słońca

• Uczniowie klasy 6a w zeszły wtorek mieli okazję, przy okazji lekcji z biologii, zaobserwować częściowe zaćmienie Słońca. Na młodzieży zrobiło to ogromne wrażenie.